veprim-93
MЄƝƲ  
  MIR SE VINI
  Fotot e Miaa
  DVD Humor 2011
  DVD Humor 2010
  DVD Humor 2009
  Futboll Live
  Barcoleta
  Libra
  Weba Per Muzika
  Shkruaj Me Gjak
  Poezi Dashurie
  Gjeje Tri Dallime
  Vdekja
  Dhimbja
  Xhelozia
  Historia e Njeriut
  Qeshu pak...
  Luaj Lojra.
  99 Emrat e HALLAHUT
  Horoskopi (HuMoRiStiK)
  Wallpaper Natyra
  Lexo kuran
  Ç'është Feja Islame?
  Besimi ne Profetet e Allahut
  Besimi ne Allahun xh.sh.
  Çfare Suresh Lexojme Gjate Faljes?
  Nicka Humor
  Messenger 7.5
  Messenger 8.5
  Windows Live Messenger
  MSN Lite 7.5 - WLM 8.5
  Multi Msn
  TeamViewer 5
  Download Photofiltre
  Ulead Photo Express 6
  Download Internet Explorer 8
  Download Google Chrome
  NOD32 Antivirus
  FIFA 10
  Download PhotoImpact x3
  Si me ba nje folder qe smundet te shihet?
  Si Me Ba Folder Pa Emer?
  Qel qysh don add
  Nese deshironi qe mos te keni nick hiq?
  Kthe Piczon Ne TK.
  Downloado Prej Në Youtube..
  Disa weba per me ndreq foto
  Counter Strike 1.6
  Download Msn Plus.
  Zbukuro Emrin
  Download imesh V9
  Download WinRAR
  Download Google Earth
  Download Super Marion
  Ristartoja pc dikuj?
  Bor ne desktop ?
  Shkarko Kuranin Fisnik
  Ibrahim Tatlises-Mavi Mavi
  Emrah-Film Turkisht.
  Film Shqip-1 Miljon euro.
  E verteta ne plazh Pjesa-1
  Cim Baksuzi 2009 humor
  Martesa e Lalushit Pjesa-1
  Cim Tomahovka-Humor shqip
  Dashurija Mbi te gjitha
  Njeriu prej Dheu-Film Shqip
  Habili dhe Kabili-Film Shqip
  Djali dhe Mbreti-Shqip
  Filmi Jetimi i dubluar ne shqip.
  Lalushi per 8 Mars 2009
  Rob B Hood - Jacky Chan
  Jet Li Tai Chi Masters.
  Süper Polis 2 (Jackie Chan)
  Film Shqip Qendresa-1
  Qendresa-2
  Qendresa-3
  Prralle me tupan-8 Marsi 2009
  Stupcat Per 8 Marsi 2009
  Burgu i Mergimit 1-Film Shqip
  Burgu i Mergimit 2-Film Shqip
  Nje Pallto per babain tim ne Burg 1-Film Shqip
  Xheza Fati i Zi-Film Shqip
  Foto Humor
  Lionel Messi.
  Film Shqip Mesuesi
  Koha e Kometës
  Film Shqip Rruga pa Kthim
  Humor Shqip Katundar dhe Sheherli
  Film Shqip Nentoka-1
  Nentoka-2
  Nentoka-3
  DJELMOSHAT E RREZIKSHëM
  Martesa e Bariut-1
  Martesa e Bariut-2
  Muzika Patriotike
  Lojra
  Download Nero 9
  Download Firefox
  Ulead Photo Explorer 8.5
  Foto Fe Islame
  Barcoleta.
  Fjal Te Urta
  Nderro Fotot automatikisht ne msn
  Bane folderin me pasword.
  Media Shqipëtare
  Kthe Foton ne Link.
  Download MagicPhoto.
  Download Beauty Pilot
  Luaj Me Qifteli
  Mixha bib-Per 8 Mars 2009
  Bane Nickun Me Ngjyr
  Msn Plus Per 7.5
  Sulmo Vala 900
  Fshij programet qe nuk mund ti fshish ne menyr normale!
  Merr Ngjyra Per Msn Plus?
  Shiko cilen dite ke lindur?
  Weba Me Dergo SMS
  Photo Slideshow
  Hyn ne pc pa e dit password?
  Luaj Bilard
  Luaj Loje Me Kompjuter
  Luaj Me Kuaj Shum interesan
  Fjal Te Urta Dashurie
  Program qe te meson per me u fal
  YouTube
  Tv Live Shqip
  Nero 10
  Live-sky sports 1
  DeepFreeze 6.1
  Si me ja blloku dikuj msn per 1 or pa program..
  Nese Ju Prishet Tastiera
  Shiko TV Live Të Krejt Botes
  Bane Pc Me Fillu Me Bismilah
  Mausi shum i shpejt :D
  Bane Oren Ne Gjuhen Shqipe Ne PC Tuaj
  Shkarko Lojra
  Seven Remix XP
  AntiVirus Spyware Doctor
  Avira AntiVir Personal
  Norton AntiVirus 2011
  AVG Anti-Virus
  Adobe Photoshop Elements
  Bane Pc Me 4 Desktopa
  Photoshop CS5
  icecold reloaded
  Photoshop cs2
  Media player 11
  Adobe Reader X 10
  Windows 7 Manager
  Media Player Classic
  YouTube MP3 Converter
  Photo! Editor 1.1
  Windows Xp Setup
  WinZip
  Realtek ac'97 audio
  PhotoFiltre 6
  Perdore USB si RAM memorje
  Ndrroje emrin e recycle bin
  Shkarko Biliard Dhe Luaj :D
  Tinasoft
  Google Talk
  iTunes
  PhotoScape
  Video Converter
  Nokia PC Suite
  Qite Oren Ne Desktop
  Fjalor i komentimit te enderrave
  Perfect Keylogger
  San Andreas
  Need For Speed 2010
  Internet Explorer 9.0
  FIFA 2011
  Bani Folderat Me Ngjyra
  RealPlayer
  Yahoo MSN
  Retouch Pilot Lite
Vdekja
Një natë u zgjova nga gjumi e pash një dritë të çuditshme, poçi ishte fikur, kur kqyra ora ishte 03:30 e mëngjesit, por ç'ishte kjo dritë?!
Përnjëherë u habita dora ime hyri në mur, shpejtë e nxora nga muri e i frikësuar e shikoja dorën time, zgjata dorën kah muri dhe prapë dora hynte në mur!!!!!
Ndëgjova një buzëqeshje, shiqova vëllaun dhe i frikësuar u zgjova nga shtrati e shkova t'a zgjoi vëllaun, por ai nuk më dëgjoi.
Shkova në dhomën e prindërve e u mundova t'a zgjoja babin, kërkoja t'më përgjigjeshin, por askush nuk përgjigjej!
Sa u afrova te nana, ajo veq u zgjua nga gjumi por s'fliste me mua!
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIR-RRAHIM thoshte dhe e përsëriste, e zgjoi dhe babin "Qohu t'i kqyrim fëmijët" i tha nana.
Babi pritonte të zgjohej "Le nesër" tha. Por me këmbënguljen e nanës bashkë u nisën në dhomën tonë, nisa të bërtas, por s'përgjigjeshin!!!!!!
E tërhiqja nanën nga fustani, por ajo s'më hetonte!!!!!
Ajo hyri në dhomën tonë dhe hapi dritën, por për mua s'kishte dallim sepse shkëlqente dhoma. Dhe në atë çast pash një gjë të çuditshme, ishte trupi im!!!!!
Po po, trupi im! U ula dhe shikoja veten time, pysja veten i habitur "Kush është që më ngjan mua?!" Fillova
t'a zgjoja veten nga kjo ëndërr e keqe, por nuk u zgjova!
Babi tha "Ja po flejnë, eja shkojmë", por nana ishte e shqetësuar dhe erdhi te shtrati im ku unë flija "Qohu Muhammed, përgjigjmu", por unë nuk iu përgjigjesha!!!
U mundua shumë dhe befas pash babin që filloi të qante, që kurrë s'e kam parë ashtu duke qarë.
Filluan piskamat, rënkimet. Vëllau u zgjua e i habitur pyeste se ç'ndodhi.
Nana duke qarë me dënesë tha
"Muhammedi ka vdekur"!!! U shtuan piskamat, kurse unë i shkoja pas duke i thënë "Mos qaj nanë, ja ku jam!!"
Por, askush s'përgjigjej! PËRSE??!!! U ula nisa të bërtas "Ja ku jam, shikoniiii", por s'përgjigjej askush. Nisa të bërtas "Ja Rabbi, ja Rabbi të lutem më zgjo nga ky gjum e më shpëto nga kjo gjendje" Nga larg vinte një zë, ishte një ajet i Allahut xh.sh. "Hamd qoftë, ti ishe në humbje nga kjo. Ne menjëherë
t'a larguam perden tënde, sot më e ke syrin e mprehtë"
Menjëherë më kapën në krahë dy vetë, nuk ishin njerëz. U frigova shumë!!! Fillova të bërtas "Lëshomëni, kush jeni ju? Çfarë doni?" Thanë "Deri tek varri ytë jemi rojet e tua" Thashë "Unë s'kam vdekur, ende jam i gjallë. Pse më qoni në varr? Lëshomëni, unë po ndjej, po shoh e po foli"
Ata duke më qeshur thanë "O ju njerëz, jeni shumë krijesa të çuditshme, mendoni që me vdekje mbaron çdo gjë, por s'e dini që jeta e juaj është një ëndërr
dhe zgjoheni kur vdisni" Mua më tërhiqnin ende kah varri... rrugës shihja plotë njerëz me nga dy këso krijesash në krahërit e tyre, dikujt i qeshte fytyra e dikujt i qante, e dikush bërtiste. I pyeta pse bënin ashtu.Thanë "Këta njerëz janë të habitur, e dinë se ku shkojnë, dikush nga ata është në përmbysje..."
I friguar ia ndërprita fjalën "Në zjarrë po shkojnë a?" Duke vazhduar fjalimin thanë "Ata që po qeshin po shkojnë në Xhennet" Menjëherë i pyeta "E unë, ku do të shkojë???" Thanë "Ti nganjëherë shkoje mirë, e nganjëherë keq. Dikur bëje tevbe e të nesërmen bëjshe mëkate dhe rruga që shkoje ti s'ishte e qartë, e gjithmonë
ke me mbetë ashtu"
Ia ndala fjalën me frikë: "Pra, unë po shkojë në zjarrë a po?" Ata thanë "ALLAH-u ka mëshirë të madhe dhe rruga është e gjatë" Ktheva kokën e pashë familja ime, babi im, agjallarët, vëllezërit
e mi dhe të afërmit. Më bartnin mua në një sandëk, iu afru atyre e i thashë "Bëni dua për mua ju lutem"
Por, askush nuk m'u përgjigjej, dikush qante e dikush ishte i mërzitur. Iu afrova vëllaut "Kujdes nga fitnet e kësaj bote mos të të mashtrojnë" Dëshiroja shumë të më dëgjonte,,, Ato dy melaqe më lidhën mbi varrin tim, pash që babi im gjuante dhe mbi mua, vëllezërit e të gjithë që ishin aty. Thashë "Aaahh po të isha në vendin e tyre, të bëja Tevbe Istikfar, namazin e Sabahut t'a kisha falë, çdo ditë t'i kisha bërë dua ALLAH-ut, çdo t'a kisha përtrirë Tevben, të isha larguar nga të këqijat harramet. Fillova të bërtas "O njerëz, jeta e kësaj bote mos t'ju mashtron juve" Së paku njëri t'më dëgjonte...

 
 
  


Si Ju Duket Webi
Mir
Keq
Deri Dikun
Shum mir
Palidhje
mrekullushem
pollcode.com free polls

.

Lajmet e mëngjesit 09:00
Info 17:00
Lajmet qendrore 19:30
Qdo Te Dill Ne Ora 20:15
Qdo Te Hanë ne ora 20:15
HTML Free Code
 


 
Werbung  
   
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=